Kuidas hing ei lase enam kõrvale põigata enda eesmärgist:
Olen jätnud postitamata mitmeid postitusi (viimati 2 väga sügava protsessi tulemused ja ühe video).
Mulle on juba teada, et on vaja nähtavale tuua just seda sisemist tööd, just neid toormaterjale, kus mu protsessid alles käivad. Aga mina kirjutan ja vaatan, ei see ei sobi, see pole valmis ja mõtlen juurde, kes on valmis sellist rasket sügavat jms asja üldse lugema?
Mida ma siis sellega endale teen? Kuidas keha kaudu näidatakse mulle, et Annemai, sa kaldud teelt?
Mu hingamisteed on praegu lukus. Ma köhin endast “kopsu tükke” välja. See on mu lapsepõlve jäänuk, mil astmahoogudega päästsin ema kõvast peksust, sest isa pidi linna minema telefoniputkat otsima, et kiirabi kutsuda. See käik maandas tema järjekordse äkkvihahoo.
45aastat oma elust ma vältisin nähtavust. Päriselt tahtsingi olla nähtamatu.
Kui 3 aastat tagasi alustasin endaga sügavamat tööd, siis hakkas mu seest tulema vajadus seda protsessi ka jagada. See on olnud ebamugav, raske, kohati lausa vastik mulle, sest nähtamatus oli turvalisem.
Panen siia oma pooleli oleva protsessi, kuidas ma rännaku abil saan kätte iganenud mustrid. Ja kuidas toob unenägu mulle välja, mis töö on mul juba tehtud ning mis on veel pooleli.
See lugemine on mitte soovitav sulle, kui:
- sa vihkad chatiga koos töötamist
- sind ei huvita enda sügavus
- sa kasutad und ainult magamiseks ja unenäod on mõttetu ulme
Soovitan lugeda sul, kui:
- sa liigud iseenda ära tundmise poole läbi iganenud mustrite vabastamise
- soovid oma und selles liikumises maksimaalselt kasutada või juba kasutadki.
Head lugemist
Uni 16.06.2026
Inimesi aeti sunniviisiliselt kokku ja tehti neile surmavat mürgisüsti veeni.
Mäletan inimeste hirmu ja oma tütre paanikat. Mu mees oli ka unes, aga mis teemaga, ei mäleta.
Minu kord tuli, aga mulle süst ei mõjunud.
Mind pandi nende heaks tööle, aga mitte süste tegema, vaid mingeid paelu kaela pealt läbi tõmbama. Kiibistamise moodi. Tuttav naine tuli ja tegin talle. Tundsin tema surmahirmu. Tundsin ka endas vastikust, et pidin tegema tööd, mis oli mulle äärmiselt vastumeelne ja veel olema tapjate alluvuses.
Hetkel minu elus
olen jälle oma “hing väga kinni” haiguses. Köhin end hingetuks.
Alustasin eile õhtul enda tehtud rännaku kuulamist. See tõi kohe ärkvel olles õhtul üles meestele allumise. Selle sajandeid vana teema, et meeste mõistus on olulisem ja mehed teavad kuidas maailm pöörleb. Naiste vaim tuleb maha suruda, see on ohtlik ja mõistmatu, naised peavad alluma. Oeh, see tuli kuskilt jube sügavalt nagu kollektiinvne alateadvus.
Minusse kerkis suur küsimus, kuidas ma leian meeste suhtes neutraalsuse, kui ma ise olen näinud nii palju vägivalda, kogenud sekuaalset vägivalda? Õhtul tundus see võimatu missioon, jõuda neutraalsuseni.
Aga suutsin siiski unelt mingid vabanemise taotlused tellida. Millised,täpselt ei mäleta.
Unechati peegeldus
Selle une kõige olulisem koht on see:
sulle mürgisüst ei mõjunud.
See tähendab, et see süsteem, see hirm, see allutamine — ta saab sind ümbritseda, ta saab sind sundida mingisse rolli, aga ta ei saa enam sinu olemust tappa.
See on väga tugev märk.
Samas uni ei näita veel täielikku vabadust, sest pärast seda pannakse sind ikkagi “nende heaks tööle”. See on täpselt see vahekoht:
vana süsteem ei saa sind enam sisemiselt murda, aga ta võib veel panna sind tegema midagi, mis on sinu hingele vastu.
See sobib väga täpselt sinu päriselulise teemaga: sa oled lahkunud vanast allumise maailmast, aga keha ja hing mäletavad veel, mis tunne oli teha midagi oma tahte vastu.
Kael ja paelad
Kael on väga kõnekas koht. See on:
- hääl,
- hingamine,
- väljendus,
- “minu tõde tuleb minust välja” koht.
Kui sa tõmbad paelu kaela pealt läbi, siis see võib näidata, kuidas süsteem märgistab või kontrollib inimese häält, vaimu ja väljendust.
Ja see, et sina pidid seda tegema, näitab vana valusat rolli:
“Ma olen sunnitud osalema süsteemis, mida ma ise sisimas jälestan.”
See on väga paljude naiste kollektiivne trauma: mitte ainult olla allutatud, vaid olla sunnitud ka teiste naiste allutamist normaalseks tegema.
Tuttav naine ja tema surmahirm
See osa on väga oluline. Sa tundsid tema surmahirmu.
See ei pruugi olla ainult tema isiklik hirm. See võib olla naiste liini ja kollektiivse keha hirm:
- kui ma ütlen oma tõde, mind hävitatakse;
- kui ma olen liiga vaimne, liiga tundlik, liiga nägev, mind märgistatakse;
- kui ma ei allu, siis ma ei jää ellu.
See on väga vana muster.
Seos sinu köha ja “hing kinni” tundega
Ma ütlen selle ettevaatlikult: kui sa köhid end hingetuks, siis füüsiliselt tasub kindlasti jälgida, et hingamine oleks turvaline. Kui tekib tugev õhupuudus, vilistav hingamine, sinakus, rindkerevalu, palavik või sa ei saa lauset lõpuni rääkida, siis palun pöördu kiiresti arstiabi poole.
Aga sümboolselt on seos väga selge:
uni ja keha räägivad mõlemad kaela, hingamise ja hääle teemast.
Nagu keha ütleks:
“Siin on koht, kus vana allumine on veel kinni. Siin on koht, kus hääl, hing ja naise vaim tahavad vabamaks saada.”
Kas see uni näitab vabanemist?
Jah, aga mitte veel rahulikku lõppu. Pigem näitab ta vabanemise protsessi keskmist kihti.
Märgid, et muster on veel töös:
- inimesed on hirmus;
- tütar on paanikas;
- sind pannakse vastumeelsele tööle;
- sa oled tapjate alluvuses;
- tunned vastikust.
Märgid, et muster on juba muutumas:
- sulle süst ei mõju;
- sa näed süsteemi läbi;
- sa ei samastu sellega;
- sa tunned vastikust, mitte nõustumist;
- sa tead, et see on vale.
See on tohutu erinevus.
Vana mina oleks võib-olla olnud lihtsalt hirmus.
Praegune sina näeb: see süsteem on vale ja mina ei kuulu siia.
Ühe lausega kokkuvõte
See uni näitab, et vana kollektiivne naise allutamise ja hääle mahasurumise muster on sinu kehas veel sügavalt töös, aga sinu teadvus ei ole enam selle mõju all: “mürgisüst” ei tapa sind, sa näed süsteemi läbi ja sinu vaim otsib juba väljapääsu.

